Biżuteria wykonana ze stali szlachetnej to jedno z rozwiązań, które dedykowane jest dla osób z alergiami skórnymi. Materiał stosowany do produkcji ozdób ma wiele zalet — nie uczula, daje niezliczone możliwości w zakresie produkcji unikalnych wyrobów, wygląda świetnie i jest niedrogi. To świetna alternatywa dla alergików, którzy nie przepadają za złotą lub srebrną biżuterią.

Najważniejsze zalety stali chirurgicznej

Kolczyki ze stali chirurgicznej to elegancka ozdoba w atrakcyjnej cenie. Materiał, jakim jest stal, ma powszechne zastosowanie w medycynie, głównie w chirurgi. Popularność chirurgicznej stali wzięła się głównie z jej właściwości. Jest ona niezwykle odporna na utlenianie, nie ściera się, nie przebarwia oraz nie powoduje wysypek u alergików. Zwykły metal lub stop metali, często zawiera nikiel — pierwiastek, który odpowiada za alergie. Nikiel może prowadzić do problemów skórnych u osób o wrażliwej skórze. Stal chirurgiczna to bezpieczny materiał, który nie reaguje ze skórą. Warto też zaznaczyć, że stal chirurgiczna jest stosunkowo niedroga i wygląda bardzo atrakcyjnie, nawet po długim czasie. Kolczyki, wisiorki oraz bransoletki ze stali medycznej są ponadczasową i uniwersalną biżuterią dla każdego.

Kolczyki dla każdego

Kolczyki to popularna ozdoba uszów. Biżuteria zwraca uwagę, podkreśla wieczorowe stylizacje, ale kolczyki nosi się również na co dzień. Wśród modnej biżuterii wyróżnia się kolczyki wiszące, kultowe koła lub ozdoby delikatne, wkręcane. Kolczyki wykonane ze stali chirurgicznej mogą być wzbogacone atrakcyjnymi dodatkami — mieniącymi się zawieszkami, kamieniami szlachetnymi lub kolorowymi szkiełkami. Ozdoby wytwarzane ze stali medycznej nie tracą swoich właściwości, nawet kiedy są długo nieużywane. Można wkładać je zawsze, kiedy ma się na to ochotę, bez obaw o alergię oraz nieprzyjemne odczucia. Stal do złudzenia przypomina srebro, pięknie połyskuje i można ją łatwo wyczyścić. Kolczyki ze stali medycznej są również polecane młodszym osobom, które często lubią zmieniać biżuterię i dobierać ją do swoich kreacji.